10 kyū | lekcja 6

Obi = pas

Wiązanie rozpoczynamy od złapania pasa w środku i przyłożenia go do naszego brzucha, następnie oplatamy się dookoła i trzymamy końcówki pasa przed sobą, przykładamy lewą końcówkę pasa do brzucha jako pierwszą.

Na wierzch kładziemy (krzyżując) prawą końcówkę pasa (teraz prawą dłonią przytrzymujemy pas). Tę którą mamy na wierzchu przekładamy pod pasem od dołu do góry (prawą dłonią) i przeciągamy ją lekko w górę.

Na wierzch prawej dłoni kładziemy (krzyżując) górną końcówkę pasa, a dolną przekładamy od dołu w górę w powstałe „oczko” i ciągniemy silnie do dołu. Po zawiązaniu, z przodu powinniśmy posiadać supeł w kształcie trójkątnej kostki i dwie równe końcówki pasa.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nowe słowa

  • Obi = pas

Nota prawna

Wszystkie zaprezentowane tutaj materiały mają na celu zachowanie dziedzictwa Karate-dō Tsunami. Zaprezentowany materiał w dziale Master Class należy traktować, jako materiał informacyjny – poglądowy. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody zdrowotne, wynikające z samodzielnego treningu, opartego o przedstawiony tutaj materiał. Autorzy wręcz rekomendują wszystkim zainteresowanym zajmowaniem się Karate-dō Tsunami, bezpośredni kontakt z autoryzowanymi instruktorami, zrzeszonymi w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

Dankai | System stopni

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.