Bunkai kata

Bunkai kata, to jeden z najciekawszych fragmentów każdych zajęć. To właśnie tutaj poznajemy nie tylko podstawowe rozwiązania i możliwość zastosowania technik czy wręcz całych kombinacji, ale także możemy zawsze dołożyć swoje własne. To niesamowite, jak kata wprowadzone nawet setki lat temu do treningu są nadal aktualne i posiadają zakodowaną ogromną wiedzę.

O historii poszczególnych kata w warszawskim klubie często opowiada sensei Mirosław Pawliński 2 dan. Do tych opowieści często również wprowadza wiele ciekawych możliwości interpretowania poszczególnych ruchów, technik lub kombinacji. Jak sam zauważa, im jest wszystko bardziej poste, tym lepiej.

Aneta i Jerzy bardzo dokładnie wykonują wszystkie ćwiczenia

W ostatnich tygodniach w warszawskim klubie zajmowaliśmy się interpretacją kata Heian Yondan i jak się okazało, to niesamowite, jak wiele można było się nauczyć. Przede wszystkim innego spojrzenia na całość nauki kata.

Klub w Warszawie działa od ponad 18 lat. Praktycznie od samego początku szkolenie prowadzi w nim sensei Mirosław Pawliński 2 dan. Klub współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Poprzedni artykułMaja zdała egzamin
Następny artykułĆwiczyć można na różne sposoby

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych