Ceremonie i rozgrzewka

Ceremonie i rozgrzewka  są na początku zajęć najważniejsze. Ceremonie mają wyłączyć nasz umysł ze wszystkich spraw bieżących, z naszego życia. To tak, jakby ćwiczący wyciągnął wtyczkę z gniazdka i przełączył się na zupełnie inny tryb działania.

Tylko w ten sposób można podejść do ćwiczenia w sposób prawidłowy. Oczywiście, nie jest to łatwe, bo jak sami zapewne zauważyliście wielokrotnie podczas ćwiczenia rozmawiacie o tym co było przed treningiem lub co wydarzy się po. Tak już jest, że świadomość zachodzących takich procesów, ułatwia praktycznie każdemu z ćwiczących zapanować nad swoimi myślami, czyli praca umysłu.

Wszelkie iluzje, czyli tematy niezwiązane z tematem zajęć, które pojawiają się w trakcie ich trwania tylko rozpraszają i mogą stać się źródłem np. poważnego wypadku – czego nikomu nikt nie życzy.

Im więcej się zaangażujemy, tym lepiej dla nas

Rozgrzewka, to ten drugi – kolejny ważny element początku zajęć (jap. renshu). Tu nie chodzi o to, by wykonać wszystko tak, jak prowadzący „mówi”. Tutaj chodzi w głównej mierze o to, by każde z ćwiczeń zrobić z maksymalnym zaangażowaniem, kiedy wykonujemy je pojedynczo lub w parach. Rozgrzewka ma zabezpieczyć nas przed kontuzją, zminimalizować pojawienie się mikro urazów. Koniec końców, ma również przygotować nas do zwiększonego wysiłku… Więcej na ten temat podczas zajęć.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych