Wzór do naśladowania… Ada Gryszka

Jest razem z nami od wielu lat. Praktycznie nie opuszcza zajęć z byle powodów. Jeżeli bierze się za dowolny temat w Karate, próbuje go zgłębić i poznać wszystkie szczegóły. Każde rozwiązanie techniczne jest rozpatrywane przez Adrianę na wszelkie możliwe sposoby. To co ją zaskakuje za każdym razem, to ilość wiedzy ukrytej w całym obszarze treningu Karate. Nie tylko od strony technicznej.

Bo przecież każdy element ćwiczenia ma swoje przełożenie bezpośrednio na wszystko to, co robimy każdego dnia ale nie w sali gimnastycznej. Ada jest niezwykle zdyscyplinowana i zawsze chętna do działania. To widać chociażby wtedy, kiedy pojawia się ktoś nowy na zajęciach. To właśnie Ada pierwsza podchodzi, pyta, pomaga odnaleźć się w dōjō. To szczególne podejście oddaje też w całości atmosferę danego klubu. Wartość ćwiczących, której nie da się zmierzyć, bo jak zmierzyć szacunek, pokorę, dobro, zainteresowanie itd.?

Adriana Gryszka

Ada już teraz rozpoczęła drogę do przygotowania się do egzaminu na stopień 1 dan. Nie chodzi o stopień – przez niektórych nazwany mistrzowskim –  ale raczej o to, jak można dzięki dojrzałości życiowej kształtować swoje życie i pomagać innym w tym niezwykłym wyzwaniu.

Ada Gryszka uczęszcza na zajęcia do UKS Karate-dō w Warszawie razem z synem Markiem, o którym już niedługo nieco więcej napiszemy.

Kwiecień 2022.

Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.
Poprzedni artykułTok treningu. Krok pierwszy
Następny artykułSenpai Jan Leszczyński

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych