Duże wyzwanie dla ćwiczących

Duże wyzwanie dla ćwiczących pojawiło się podczas jednego z ostatnich treningów w warszawskim klubie UKS Karate-dō. Dużo powtórzeń techniki, w podobnym układzie ze zwróceniem szczególnej uwagi na oddychanie.

Uwaga, czyli jap. zanshin, to szczególny stan emocjonalny ćwiczących. To czas, kiedy umysł pracuje na najwyższych obrotach, starając się wyłapać wszystkie, nawet te najdrobniejsze elementy treningu.  Nie dosyć, że wykonanie techniki wymaga wysiłku fizycznego, to jeszcze skupienie, koncentracja, pełne wyłączenie się z tematów, które mogą jedynie rozpraszać.

To czas na pracę umysłu

Chwila zazen łagodzi nieco zanshin… to trudny i skomplikowany temat. Nie mniej wymaga ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Na kolejnych zajęciach okaże się, jak to wszystko ze sobą współgra.

Trochę enigmatycznie, ale tak naprawdę chodzi o wszystkie „elementy techniki”, nie tylko w teorii. Właściwie bardziej w praktyce. Wszyscy wyszli z zajęć nie tylko spoceni, ale przede wszystkim „naładowani” energetycznie. Takie … wspaniałe uczucie.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych