14.5 C
Warszawa
czwartek, 28 października, 2021

Duże wyzwanie dla ćwiczących

Popularne tutaj

Czas na Święta

Ceremonie i rozgrzewka

Egzamin Marcina

Edukacja w Sporcie

Duże wyzwanie dla ćwiczących pojawiło się podczas jednego z ostatnich treningów w warszawskim klubie UKS Karate-dō. Dużo powtórzeń techniki, w podobnym układzie ze zwróceniem szczególnej uwagi na oddychanie.

Uwaga, czyli jap. zanshin, to szczególny stan emocjonalny ćwiczących. To czas, kiedy umysł pracuje na najwyższych obrotach, starając się wyłapać wszystkie, nawet te najdrobniejsze elementy treningu.  Nie dosyć, że wykonanie techniki wymaga wysiłku fizycznego, to jeszcze skupienie, koncentracja, pełne wyłączenie się z tematów, które mogą jedynie rozpraszać.

To czas na pracę umysłu

Chwila zazen łagodzi nieco zanshin… to trudny i skomplikowany temat. Nie mniej wymaga ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Na kolejnych zajęciach okaże się, jak to wszystko ze sobą współgra.

Trochę enigmatycznie, ale tak naprawdę chodzi o wszystkie „elementy techniki”, nie tylko w teorii. Właściwie bardziej w praktyce. Wszyscy wyszli z zajęć nie tylko spoceni, ale przede wszystkim „naładowani” energetycznie. Takie … wspaniałe uczucie.

- Reklama -- Reklama -

Najnowsze

Przemieszczanie w kiba-dachi

Zazen w treningu

Inauguracja roku na Uczelni WS EWS

Dokładność w kumite

Każdy trening jest inny