Edukacja w Sporcie, Uczelnia, która przebojem zdobyła uznanie wielu wybitnych sportowców, olimpijczyków, uznanych trenerów i szkoleniowców. Wiedza, edukacja, kształcenie kadr dla potrzeb sportu. To wszystko powoduje, że coraz więcej osób interesuje się studiami o takim kierunku.

Na kilkanaście tygodni przed pandemią, Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie uruchomiła Centrum Sportów Walki. Byliśmy obecni podczas oficjalnego oddania Centrum do użytku. Dzisiaj zajrzeliśmy, jak Uczelnia przygotowała to miejsce na nowy rok 2020/2021.

Jagielońska 88 w Warszawie. Ten adres warto zapamiętać. Dawny biurowiec FSO, dzisiaj w dużej części zajmuje Uczelnia WS EWS. Kierujemy się do wejścia głównego, a następnie wchodzimy na II piętro. Skręcamy w prawo i idziemy do końca korytarza. Po prawej i lewej mijamy sale wykładowe. Na końcu korytarza znajdujemy to, czego szukaliśmy. Centrum Sportów Walki.

Środkiem ciągnie się korytarz, gdzie na ścianach możemy znaleźć dużo informacji dotyczących wykonywania poprawnego wielu ćwiczeń oraz całą galerię sportowców związanych ze sztukami walki.

Do dyspozycji są trzy podstawowe sale treningowe. Ta, w której mamy ścianę z lustrami. Idealnie nadaje się do treningu kata lub treningu indywidualnego po okiem sensei. Lustra są rzeczywiście na całej ścianie.

Kolejna sala jest nieco mniejsza ale za to, z wstawionym ringiem. Idealna do treningu walki np. w kickboxingu lub innych sportach walki.

I chyba najciekawsza, ta największa. Cała wyłożona tatami i dookoła zabezpieczona materacami. Jest tutaj i sprzęt do rolowania i kaski ochronne.

Oczywiście, wśród wielu innych pomieszczeń można znaleźć takie, które mogą posłużyć do treningu personalnego, małe siłownie i wszystko to, co jest potrzebne do kształtowania postawy.

Centrum Sportów Walki dostępne jest praktycznie także w soboty i niedziele. Jak sądzicie, czy kolejny rok szkolny będzie mieli pełny dostęp w swoich szkołach? Tutaj, taki dostęp jest. Warto dowiedzieć się więcej…