Edukacja w Karate

Edukacja w Karate jest innowacyjnym podejściem do treningu Karate-dō w oparciu o rozwiązanie „systemowe”. Oznacza to w efekcie dla trenującego, że bez względu na jakim etapie swojego życia rozpoczyna swoją przygodę z Karate, to będzie ona umożliwiała zdobycie wiedzy i umiejętności zgodnie ze standardami opracowanymi na podstawie najnowszych zdobyczy nauki.

Rozwiązanie „systemowe” to także zapewnienie stałego rozwoju na całe życie. Dbanie o zdrowie i zdobywanie umiejętności oraz kompetencji, które w późniejszym czasie mogą być wykorzystywane w naszym codziennym życiu.

Innowacyjność polega zatem na połączeniu ze sobą wybranych obszarów wiedzy, do stałego kształcenia umysłu i ciała, zgodnie z filozofią Kongo-zen.

Innowacyjność polega zatem na połączeniu ze sobą wybranych obszarów wiedzy,
do stałego kształcenia umysłu i ciała, zgodnie z filozofią Kongo-zen.

Trening Karate-dō to zdobywanie wiedzy w różnych obszarach: społecznych, ekonomicznych, menadżerskich. Patrzymy na trening Karate-dō,  jak na część naszego życia, w której nieustanne zdobywanie wiedzy i rozwój jest naturalną “drogą”. Większość ze zdobytych kompetencji potwierdzamy po przez wydanie Certyfikatu.

Karate-dō to także umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. To także poznanie swoich słabości, wzmocnienia we wszystkich obszarach naszego życia, autoprezentacji, prowadzenia prezentacji dla grupy. Poznasz siłę samodyscypliny i samodoskonalenia się, które są największymi wyzwaniami współczesnej cywilizacji.

Trening Karate-dō posiada bezpośredni wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Dawne przysłowie “W zdrowym ciele, zdrowy duch” idealnie oddaje efekt treningu Karate-dō. Jednak to, co wyróżnia tę aktywność wśród innych, to możliwość jej realizowania praktycznie do końca naszego życia, zmieniając zdecydowanie jego jakość!

Edukacja w Karate

Uwaga!

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, Dōjō, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.