Egzamin Oskara

W warszawskim klubie dzieje się. Jak zawsze dużo ciekawych rzeczy i tematów. Tym razem do swojego pierwszego egzaminu podszedł Oskar. To brat Oliwii, o której już pisaliśmy nieco wcześniej. Kilka miesięcy treningu i jak się okazuje opanowanie materiału ze stopnia 10 kyū nie jest tak bardzo skomplikowane.

Oskar wykazał się dużym zaangażowaniem i dodatkowo wspaniałym poczuciem humoru. Egzamin został zrealizowany podczas zajęć, które prawie w całości poświęcone były opanowaniu kata.

Wielokrotnie pytani jesteśmy o formułę realizacji egzaminu. Praktycznie wszystko jest opisane w regulaminie i dokładnie wiadomo, jakie techniki z jakich grup są prezentowane w określony sposób. Praktycznie, co warto zaznaczyć, forma egzaminu nie uległa zmianie od co najmniej 40 lat, czyli od momentu, kiedy sensei Mirosław Pawliński, sensei Zbigniew Kociński i sensei Krzysztof Lewandowski zajmują się Karate-dō Tsunami®.

Oskar podczas klubowej wigilii

Ta formuła dzisiaj jest jednym z fundamentów całego ruchu Karate-dō Tsunami®, którego cele są reprezentowane przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.

Oskarze… gratulacje z tak dobrze zrealizowanego egzaminu!

Poprzedni artykułNieustająco o kata
Następny artykułUrodziny Ady

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych