Karate Kids

Karate Kids… to naprawdę świetny tytuł do tego materiału. Miejsce, to jedno z przedszkoli w Warszawie, gdzie od kilku miesięcy realizowane są zajęcia poświęcone tematowi Karate.

Czas… (czerwiec 2019) … to przede wszystkim święto Dzień Matki i oczywiście nadchodzący bez dwóch zdań Dzień Dziecka. Pokaz rozpoczęła wychowawczyni grupy Aneta Kurowska, która na co dzień trenuje Karate-dō Tsunami w warszawskim UKS Karate-dō we Włochach.

Już po chwili oddała prowadzenie zajęć najmłodszym, którym przyglądali się bacznie stojący spokojnie rodzice. Te spokojne obserwowanie było dość ciekawe, bo nagle najmłodsi zaprezentowali to, czego rodzice się nie spodziewali.

To dzieci poprowadziły tuż po ceremoniach rozgrzewkę oraz część pokazu. Od strony technicznej zaprezentowane były techniki najprostsze, które są najbardziej skuteczne. Jednak końcówka pokazu była wręcz zaskakująca. Oto bowiem na „dywanie” pojawili się rodzice, którzy otrzymali zadania do wykonania. Jedni przysiady, inni pompki.

Zabawa na całego. Gratulujemy świetnej zabawy i super zdyscyplinowanej grupy. Miło widzieć, że Karate Kids jest jak najbardziej w cenie. Oczywiście, na koniec nie mogło zabraknąć pytań od rodziców, czy takie zajęcia będą prowadzone w kolejnym roku szkoleniowym. Z tego co wiemy, to na pewno.

Komentarz:

Zajęcia te, były poprowadzone z uwzględnieniem najprostszego materiału, który jest do zapamiętania dla dzieci w tym wieku. To miłe zaskoczenie, bo efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Po pierwsza dyscyplina, którą udało się zaobserwować wszystkim. Po drugie, zaangażowanie najmłodszych. Ich energia i chęć pokazania wszystkiego najlepiej, jak tylko było to możliwe.

Po trzecie i chyba najważniejsze, z punktu widzenia Związku Sportowego, wychowawca – Aneta Kurowska – udowodniła po raz kolejny, że nawet posiadając jeden z najniższych stopni w Karate-dō Tsunami, dzięki dopracowanej metodyce i innowacyjnym metodom nauki, jest możliwe poprowadzenie zajęć dla tak młodej i licznej grupy.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych