Kata San ishi

Kata San ishi (jap. trzy kamienie). 

Ważne: Niniejsze przedstawienie należy traktować, jako poglądowe. Wszelkie szczegóły kata można jedynie poznać podczas zajęć w klubach Związku Sportowego. Kata San ishi prezentuje senpai Beata Sobiesiak.

Przyjmujemy ceremonialną pozycję stojącą – Tachi-zen i wykonujemy ukłon Tachi-rei. Głośno podajemy nazwę Kata – San ishi! Następnie przechodzimy do pozycji gotowości – Yōi-dachi. Po wykonaniu Yōi przerwa ok. 3 sekund.

W miejscu obracamy się w prawo (przez prawe ramię) o 215 stopni i przechodzimy do migi neko-ashi-dachi z migi uchi-shuto-uchi chudan / jodan. Następnie przemieszczając się w przód do hidari zenkutsu-dachi wykonujemy hidari mawashi-empi-uchi jodan. Teraz w miejscu rozpoczynamy ruch do migi o-soto-gari.

Kończymy migi o-soto-gari. Z odstawieniem nogi zakrocznej w miejscu obracamy się w prawo o 135 stopni do migi zenkutsu-dachi.

Przemieszczamy się w przód krokiem dostawnym tsugi-ashi, przyjmując heisoku-dachi a następnie wykonujemy dalej przemieszczając się w przód migi mae-geri-kekomi. Kontynuując przemieszczanie w przód przechodzimy do migi kosa-dachi z jednoczesnym hidari choku gyaku-zuki czhudan / jodan.

W miejscu wykonujemy migi choku kara-zuki chudan / jodan. Następnie podnosimy nogę
zakroczną do hidari tsuru-ashi-dachi z jednoczesnym spojrzeniem przez lewy bark do tyłu.
Teraz w miejscu wykonujemy hidari yoko-ushiro-geri-kekomi.

Przechodzimy ponownie do hidari tsuru-ashi-dachi, tym razem patrzymy w lewo. W miejscu
wykonujemy hidari ura-mawashi-geri pod kątem 90 stopni do frontu naszej pozycji.

Z kolei teraz przemieszczamy się do przodu (w kierunku gdzie wykonywaliśmy ostatnią technikę) do hidari zenkutsu-dachi.

Przemieszczamy się w przód i wykonujemy migi mae-geri-kekomi. Następnie w miejscu wykonujemy pad w tył koho-ukemi kata-ne razem z migi mae-geri.

Z kolei wykonujemy hidari mae-geri-keage. Na końcu ruchu stopą wykonujemy kekomi (pchnięcie) powierzchnią koshi. Teraz wykonujemy w miejscu zwrot przez lewe ramię i przechodzimy do migi iaigoshi-dachi z hidari uchi-shuto-uchi.

Następnie w miejscu obracamy się o 18o stopni i przechodzimy do hidari zenkutsu-dachi z morote tsukami-uke chudan. Spoglądamy w prawo.

W kierunku patrzenia wykonujemy migi tobi yoko-geri-kekomi chudan / gedan KIAI!. Przyjmujemy pozycję kiba-dachi z hidari uchi-shuto-uchi chudan. Następnie w miejscu wykonujemy zwrot do hidari zenkutsu-dachi z migi morote-tsukami-uke chudan.

Bez zmiany pozycji wykonujemy hidari ura-zuki chudan a następnie migi soto-tettsui-uchi
chudan / jodan.

Następnie wykonujemy mawari-hidari i przechodzimy do yōi-dachi. Wykonujemy tachi-rei i przyjmujemy do tachi-zen.

 

Dankai | System stopni

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.