Każdy może rozpocząć. Nie każdy wytrwa

To prawda. Wiele osób pojawiających się na zajęciach poświęconych Karate-dō nie do końca wie, co będzie robić. Oczywiście, każdy posiada swoje oczekiwania i iluzje, które powstają po obejrzeniu tego, co pojawia się między innymi na portalach społecznościowych, czy kanale YouTube.

Jednak to, co znajduje się tam, a to, co spotykają najczęściej w miejscu treningu, to odmienne światy. Jakże często okazuje się, że zupełnie inaczej wyobrażali sobie trening. Raczej opisywany często jest jako zajęcia z „bijatyki”. To trochę dziwne i wręcz zaskakujące. Być może my, czyli instruktorzy i trenerzy zbyt mało czasu poświęcamy (mimo wszystko) na to, by propagować Karate takim, jakim ono jest.

Trening zazen w warszawskim klubie

Dla nas podczas treningu ćwiczenia zazen (jap. siedząca medytacja) to normalna rzecz. Dla osób, pojawiających się po raz pierwszy, to prawdziwe zaskoczenie. Trening fizyczny, jest tylko częścią całości doskonalenia się. Zostaje przecież trening mentalny, czy jak kto woli zajmowanie się umysłem… Każdy może rozpocząć. Nie każdy wytrwa w swoich postanowieniach. Doskonalenie się, czyli tak naprawdę samodoskonalenie jest największym wyzwaniem współczesnej cywilizacji.

Zapraszamy do naszych grup w Łomży, Płońsku i Warszawie.


Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych