Kolejne zajęcia z tarczami

Kolejne zajęcia z tarczami w UKS Karate-dō w Warszawie. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta. Mamy praktycznie dużo czasu poświęconego podczas treningu, na wykonywanie technik „w powietrze”, chodzi bowiem o to, by skupić się na technice. Jednak wiele elementów nauki techniki po prostu ucieka, kiedy nie wiemy, jaką siłę posiada dana technika.

Ponieważ staramy się o to, by podczas zajęć nikomu nic się nie stało, nie doszło do wypadku, techniki kontaktowe, które mogą wyrządzić ogromną szkodę (kontuzję) są ćwiczone z pełną siłą… ale nie w ciało partnera, z którym ćwiczymy.

Dla wielu osób jest to absolutnie nie zrozumiałe. Dla nas, podczas zajęć z tarczami, możemy właśnie ćwiczyć techniki z pełną siłą bez potrzeby sztucznego jej „zatrzymania”.  Czy takie ćwiczenie czegoś uczy? Oczywiście. I to bardzo dużo. Oddychanie, ułożenie kończyny, którą wykonujemy technikę, pracy bioder itd. Jest tego tak wiele, że praktycznie podczas jednych zajęć nie ma możliwości skupić się na tylu elementach. Przynajmniej na początku…

UKS Karate-dō w Warszawie prowadzi zajęcia od blisko 18 lat, stele współpracując z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych