14.5 C
Warszawa
czwartek, 28 października, 2021

Kurs samoobrony. Zajęcia w lutym

Popularne tutaj

Kurs samoobrony trwa w najlepsze… i kolejne zajęcia już za nami. Samoobrona jest bardzo ciekawym tematem. Jednak należy sobie zdać sprawę z tego, że zawiera ona kilka ważnych tematów.

Jednym z nich są aspekty prawne, czyli po prostu co możemy zaliczyć do samoobrony a co już do ataku, lub jak kto woli agresji i przemocy. Kolejna sprawa to umiejętności ćwiczone podczas zajęć. Poznanie nie oznacza tego, że jest to materiał opanowany.

Przećwiczenie każdego rozwiązania polega na nauce pewnego nawyku ruchowego, który w sytuacji stresującej będziemy mogli wykonać. Stres… to kolejny aspekt nauki samoobrony i wreszcie to co jest najciekawsze… psychologia.

Można być ofiarą po przez swoje zachowanie, strach, poczucie słabości itd. Wszystko zależy od tego, co posiadamy w naszej głowie. Na ile jesteśmy asertywni i możemy myśleć realnie o otaczającej nas rzeczywistości… a zajęcia są niezwykle ciekawe. I to co najważniejsze, uczestniczki są naprawdę zadowolone. 60 minut mija bardzo szybko na intensywnym ćwiczeniu…

- Reklama -- Reklama -

Najnowsze

Przemieszczanie w kiba-dachi

Zazen w treningu

Inauguracja roku na Uczelni WS EWS

Dokładność w kumite

Każdy trening jest inny