Lato z Karate cz. 1

Lato z Karate w tym roku zdecydowaliśmy się zrealizować w Sochocinie k/Płońska. Baza w Sochocinie jest przez nas wykorzystywana od wielu lat. Oprócz tego, że mamy tutaj fantastyczne warunki do ćwiczenia, to dużym atutem jest także otoczenie, czyli przepiękny las, całkiem niedaleko do rzeki Wkry i oczywiście wspaniała obsługa… i posiłki.

W dzień przyjazdu, jak zawsze od lat… mały spacer, zapoznanie się z bazą noclegową, szkoleniową i zapoznanie wszystkich uczestników z regulaminem uczestnictwa w tegorocznej edycji. Pamiętajmy, że pandemia wcale nie odpuściła i w ten czy inny sposób, musieliśmy się dostosować do nowych wymogów sanitarnych.

Po obiedzie rozpoczęliśmy od wykładów. Dwie grupy, czyli najmłodsza o tym, co to jest zgrupowanie Karate i jak można je wykorzystać, a grupa starsza od razu z wysokiego „C” bezpośrednio z sensei Mirosławem Pawlińskim 2 dan, wprowadzenie do organizacji klubu.

Następnie prawie całą grupą udaliśmy się do lasu, by móc przygotować sobie ścieżkę na której od lat prowadzimy szkolenie w ciągu dnia, kiedy oczywiście nie pada. Tym razem shigoto, czyli pracę … zgodnie z zen zrealizowaliśmy bezpośrednio na polanie, gdzie ćwiczyliśmy.

Shigoto (jap. praca) jest kolejnym czynnikiem służącym rozwojowi studentów. Przykładem shigoto mogą być zajęcia podczas zgrupowań letnich. Najczęściej najbardziej niewdzięczne zajęcie np. czyszczenie toalety, wykonują nauczyciele i osoby z najwyższymi stopniami. Taki podział powoduje, że ćwiczący nie myśli o sobie w kategoriach „skoro mam wyższy stopień, to jestem lepszy”. Im wyższy stopień posiada student, tym większy przykład dla pozostałych ćwiczących.

Należy dodać, że na czas treningu popołudniowego i wieczornego tego dnia, przyjechał do nas z Płońska sensei Zbigniew Kociński 2 dan.

Zgrupowanie  zostało przygotowane przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami®, a zrealizowane dzięki współpracy i współfinansowaniu przez Urząd Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

Poprzedni artykułEliminowanie błędów
Następny artykułLato z Karate cz. 2

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych