Łomża | Łomżyński Klub Karate-dō Tsunami®

Aktualizacja wkrótce

Łomżyński Klub Karate-dō Tsunami rozpoczął działalność w roku 1992 przy Szkole Podstawowej nr 10. Założycielem i pierwszym instruktorem był Mirosław Pawliński. Treningi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem; w zajęciach uczestniczyło blisko 100 osób. Dzięki determinacji, ciężkiej pracy i zaangażowaniu instruktora już po kilku miesiącach odbyły się pierwsze egzaminy na stopnie 10 kyū.

Trening w Ośrodku Sportu w Łomży (1992)

Łomżyński Klub Karate-dō Tsunami wraz z Urzędem Miejskim w Łomży wielokrotnie współorganizował akcję „Lato w mieście”, w której uczestniczyły dzieci spędzającej wakacje w domu. Z inicjatywy klubu w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży organizowane były zajęcia „Ferie z Karate”, w których brały udział dzieci z tej szkoły.

sensei Mariusz Obrycki

Mirosław Pawliński wyszkolił w trakcie pracy w łomżyńskim klubie pięciu instruktorów. Łomżyńscy karatecy wielokrotnie uczestniczyli w centralnych zgrupowaniach w Warszawie i Kazimierzu Dolnym, zdobyli uprawnienia instruktorów rekreacji ruchowej o specjalności Karate-dō Tsunami.

Od roku 1994 zajęcia prowadzili Mariusz Obrycki i Bogdan Zwierz.

Po wielu latach (w 2009 r.) treningi Karate-dō Tsunami ruszyły na nowo, tym razem z inicjatywy Joanny Łaskiej i Mariusza Obryckiego.

 

Związek Sportowy

- Reklama -spot_img

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.