Nieustająco o kata

O kata można opowiadać praktycznie bez końca. Dokładnie tak samo, jak i trenować, a właściwie ćwiczyć i doskonalić każdy element techniczny… i nie tylko. Tego dnia w warszawskim klubie sensei Mirosław Pawliński 2 dan przygotował i poprowadził zajęcia, które w całości odbyły się zupełnie w innym rytmie.

Celem praktycznie większości ćwiczeń wykonywanych w 80% czasu całego treningu, było wprowadzenie do tematu „rytmu” w kata oraz roli pracy wykonywanej przez biodra. Ćwiczenia w dość dużym obciążeniu praktycznie przygotowały do realizacji najważniejszej części, którą było nie tylko wykonanie kata, ale zbudowanie u ćwiczących świadomości ważności każdego szczegółu ruchu.

Szczegóły i jeszcze raz szczegóły

To niesamowite, kiedy właśnie pod koniec zajęć prawie cała grupa zaczęła wykonywać jedno z najbardziej podstawowych kata i nagle wszystko zaczęło się układać. Wiecie o czym mowa… prawda?

Cudowne doświadczenie praktycznie dla każdego. Klub w Warszawie działa od ponad 18 lat. Praktycznie od samego początku szkolenie prowadzi w nim sensei Mirosław Pawliński 2 dan. Klub współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Poprzedni artykułEgzamin Oliwii
Następny artykułEgzamin Oskara

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych