Karate-dō Tsunami®

Karate-dō Tsunami® swoje początki miało pod koniec lat 70. poprzedniego wieku. Nikt wtedy nie przypuszczał, że garstka instruktorów w Polsce, podejdzie do tematu „doskonalenia się” w sposób łamiący skostniałe rozwiązania i wieloletnie podziały, animozje i kłótnie. Nie da się prawdziwie „doskonalić”, jednocześnie ograniczając studentowi możliwości poznania spektrum tego, co znajdujemy pod nazwą „sztuki walki”.

Karate-dō Tsunami® to podejście do tematu „doskonalenia się” bliskie filozofii Kongo-zen. Doskonalimy ciało i umysł. Idealnym narzędziem do doskonalenia ciała jest trening Karate, który pozwala na utrzymanie sprawności aparatu ruchu na wiele lat. Przy okazji profilaktycznie dbamy o utrzymanie zdrowia, kondycji, polepszając wydolność pracy serca i płuc, dotleniając nasz umysł. Zróżnicowane ćwiczenia pozwalają utrzymać również gibkość, zwinność, szybkość i siłę.

Regularny trening staje się częścią życia. Ma wpływ na postrzeganie otaczającej nasz rzeczywistości, zachęcając do zdobywania wiedzy i kompetencji z różnych obszarów, których do tej pory nie posiadaliśmy. W ten sposób zmieniamy jakość naszego życia. Zwracamy uwagę na każdą upływającą sekundę naszego życia. Pomagają w tym ćwiczenia zen. To część naszego doskonalenia umysłu.

Zmiana jakości życia dotyczy tego, na co posiadamy bezpośredni wpływ. Tu i teraz. Wokół siebie.

Dla rozpoczynających swoją przygodę z Karate-dō Tsunami® jest dużym zaskoczeniem, że w obszarze treningu, właściwie każdy jego element można bezpośrednio przełożyć na naszą codzienność.

Dokładnie tym… jest Karate-dō Tsunami®.

Czym Karate-dō Tsunami® nie jest?

Karate-dō Tsunami® nie jest nowym, kolejny stylem (szkołą) Karate, jak twierdzi wielu „wybitnych mistrzów”. Nikt na nowo nie wymyślał „koła”. Byłoby to zupełnie bez sensu. Karate-dō Tsunami® nie jest również związane z treningiem odmiany sportowej Karate.

Karate-dō Tsunami®

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.