O strategii i taktyce

O strategii i taktyce samoobrony można nie tylko opowiadać godzinami. To niezwykle ważny i bardzo interesujący temat, który zawiera w sobie wiele różnorodnych podtematów. Możemy tutaj wymienić chociażby niektóre: oddychanie, przemieszczanie, psychologia, rozwiązania podstawowe sklasyfikowane ze względu na zachowanie przeciwnika. To temat, którym można godzinami zajmować się praktycznie.

Strategia i taktyka to esencja Karate-dō, którą odnajdziemy we wszystkich kata (forma nauki walki) i ich rozwinięcia, czyli interpretacji (jap. bunkai). Stąd tak ważna jest nauka wszystkich szczegółów, które warto szlifować. Zejścia, czas, szybkość, zwrotność, przemieszczanie, przewidywanie działań przeciwnika itd. To prawdziwy obszar doskonalenia się. I najważniejsze, temat ten w Karate-dō Tsunami jest już poruszany praktycznie od początku szkolenia nowych adeptów sztuki walki.

Mamy świadomość, jak dużym wyzwaniem jest opanowanie podstawowych rozwiązań, a następnie ich rozwinięcia – mówi sensei Mirosław Pawliński 2 dan. – Kiedy początkowo ćwiczymy kombinacje technik, czyli wprowadzenie do nauki samoobrony, wszystko wydaje się proste. Dopiero, kiedy pojawia się partner i zaczynamy realnie ćwiczyć w parach, a później w trójkach… dopiero do świadomości ćwiczących dociera, jak ważne są podstawy.

Dołącz do nas! UKS Karate-dō w Warszawie działa od ponad 15 lat. Praktycznie od samego początku współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oraz wieloma przedszkolami i szkołami Dzielnicy. Treningi odbywają się w LO, ul. Solipska 17/19 w każdy poniedziałek i środę od 18:00 do 19:30.

Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.
Poprzedni artykułEmocje pierwszych zajęć
Następny artykułTrudna sztuka współpracy

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych