Od serca dla serca. Akcja: 12 Godzin Dla Życia

Pobrane do transplantacji i przewożone w lodzie serce trzeba wykorzystać w ciągu czterech godzin. Dzięki specjalnej aparaturze ten czas wydłuża się do 12 godzin. Inicjatorzy akcji #12GodzinDlaŻycia chcą zebrać pieniądze za zakup sprzętu.

Ogólnopolską akcję oficjalnie zainicjowano w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie o godz. 12.12.

Celem akcji #12GodzinDlaŻycia jest zebranie 2 mln zł pozwalających na zakup pierwszych 10 urządzeń The OCS Heart. Resztę sprzętu i szkolenie obsługi aparatury dla sześciu osób ma – jak wskazują organizatorzy akcji – być przekazana przez producenta gratis. Organizatorem akcji jest Fundacja dla Transplantacji “Zostaw serce na ziemi”.

Eksperci wskazywali w czwartek, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w aparaturze warunki transportu serca są bliskie tym w ludzkim organizmie. Transport bijącego serca pozwala na istotne wydłużenie przydatności organu do wszczepienia.

W Polsce – jak przekazano – takiego sprzętu potrzebuje rocznie kilkunastu pacjentów wymagających skomplikowanej i wielogodzinnej operacji. “To są nasze dzieci, ojcowie, matki, przyjaciele. Koszt życia jednego z nich to 200 tys. złotych. Jest to koszt jednorazowego sprzętu potrzebnego do jednego przeszczepu”
– wskazali organizatorzy przedsięwzięcia.

Kardiochirurg, transplantolog i prezes Fundacji dla Transplantacji dr Zygmund Kaliciński powiedział, że głównym aktorem jest czas. “Czas gra rolę w transplantacji, czas gra rolę w oczekiwaniu na przeszczep. Chcemy zacząć się trochę z tym czasem ścigać” – mówił. “Życie jest tym co najcenniejsze, życie codzienne – kawa rano, marzenia. (…) Walczymy o życie i marzenie naszych pacjentów” – dodał.

W akcję zaangażowało się wiele znanych osób, m.in. artystów i sportowców. Wśród nich są m.in. Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau, Grzegorz Skawiński, Anna Maria Jopek, Kasia Kowalska, IRA, Kult, Pectus, Poparzeni Kawą Trzy, Dżem, Organek i Sebastian Piekarek, a także Robert Lewandowski, Adam Małysz czy Anita Włodarczyk. Są też aktorzy: Andrzej Grabowski, Joanna Kulig i Adrianna Biedrzyńska. Akcję wspiera też m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek czy grupa kabaretowa Hrabi a także WS EWS…

Szczegóły przedsięwzięcia dostępne są w mediach społecznościowych i na stronie WWW

Zbiórkę można wesprzeć przez portal zbiórek charytatywnych WWW.

Jak mówi sensei Mirosław Pawliński – O akcji dowiedzieliśmy się podczas inauguracji roku akademickiego Uczelni Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie. Bez dwóch zdań to również zadanie dla nas. W dodatku jest one częścią naszego działania, które realizujemy w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami®, czyli nauki Pierwszej Pomocy.

Od wielu lat Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami® współpracuje z Uczelnią Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, starając się wspierać również akcje, które służą nam wszystkim. To prawdziwy zaszczyt i przyjemność, że możemy pomóc w tak ważnej misji! Zapamiętajcie ten hasztag!!!

Formularz kontaktowy
W czym możemy pomóc?
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych