Ostatni trening przed zimowymi feriami

Ostatni trening przed zimowymi feriami poświęciliśmy na dalsze doskonalenie strategii i taktyki. Tym razem, w grupie mieszanej. Ponieważ pandemia nie odpuszcza, szczególnie podczas zajęć staramy się, by wszystko było jak najlepiej przygotowane. Na trening pojawiają się tylko Ci, którzy mają pełną świadomość, że są zdrowi i dodatkowo nie mieli kontaktu z osobami chorymi bądź przeziębionymi.

To fantastyczne, że wszyscy w grupie rozumieją wymagania zdrowotne. Wracając jednak do strategii i taktyki, sensei Mirosław Pawliński 2 dan dokładnie tłumaczył wszystkie realizowane zadania, w tym rolę dystansu, przemieszczenia się, sensu kontrataku i oczywiście form obrony.

Jak zauważył sensei, warto skupić się nie na wykonaniu ruchu, tylko świadomym reagowaniu na ruch przeciwnika. To tylko wstęp, później jest oczywiście wiele poziomów dalszych, ale nie ma tutaj drogi na skróty. Nie można przejść do kolejnych poziomów nauki, bez opanowania podstaw. Po prostu na końcu może się okazać, że doprowadzi to podczas treningu do poważnej kontuzji wręcz wykluczającej dalsza możliwość treningu. Bo to, że mogą przydarzyć się siniaki… to absolutnie normalne.

Ćwiczenia zazen są idealnym uzupełnieniem

Z treningu na trening zwiększana jest również ilość i czas zazen. Choć nie wszyscy to dostrzegają, ćwiczenia zazen są jedną z najważniejszych części zajęć, choć z obszaru doskonalenia umysłu. Widzimy się na zajęciach indywidualnych w ferie, które w tym roku prowadzi senpai Jan Leszczyński 3 kyῡ.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych