Powroty… sama przyjemność

Powroty… sama przyjemność i to nie tylko dla prowadzącego. To niesamowite, kiedy w dōjō pojawiają się osoby, które ćwiczyły kilka lat wcześniej. Tak właśnie jest z Mikołajem, którego nie było prawie cztery lata i Jarkiem, który nie pojawił się w dōjō ponad 6 lat.

Nie ma znaczenia, że mijają lata, to wspaniałe, kiedy powracający samo zauważają, jak niewiele się zmieniło lub nawet nic się nie zmieniło. Ta sama atmosfera, wiedza, uprzejmość i pomoc w opanowaniu materiału.

To prawda, że wiele osób zastanawia się nad powrotem do treningów. Czasami próbują usprawiedliwić się, że już są za starzy – mówi sensei Mirosław Pawliński 2 dan. – Nic bardziej mylnego. Wystarczy wygospodarować trochę czasu i już… po bólu. Nie czekaj, jeżeli tylko przez chwilę o tym myślałeś… wracaj!

Grupę początkującą, która powoli pojawia się w warszawskim klubie przejmuje pod względem szkoleniowym senpai Jan Leszczyński 3 kyū. To część zdobywania wiedzy i umiejętności między innymi komunikacji, dzielenia się swoją wiedzą i pomoc „nowym” w opanowaniu materiału.

Strategia i taktyka to prawdziwe wyzwanie w treningu

Sensei Mirosław w tym czasie prowadzi szkolenie dla starszej grupy z zakresu strategii i taktyki Karate-dō. Umiejętności nie pojawiają się przypadkowo. To po prostu ciężki trening.

A na zakończenie treningu chwila na zdrową rywalizację, która jest motywująca i nie dotyka obszarów Karate… to wspaniałe, jak wszyscy angażują się w cały trening!

Budowanie kondycji, to czas na pomysłowość, wszak sposobów moze być wiele

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych