Dankai | System stopni

Dankai (jap. stopnie, system stopni) = jest to akt prawny, który porządkuje zasady związane z wymaganiami na poszczególne stopnie uczniowskie i mistrzowskie w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami oraz sposoby składania egzaminów. Akt ten jest poprawionym zbiorem przepisów, które zostały przyjęte na I taikai Yudansha w dniu 12 października 1980 roku. Poniżej prezentujemy wymagania teoretyczne i praktyczne na poszczególne stopnie Kyū i Dan. W celu prawidłowej interpretacji zaleca się konsultację z instruktorem ZS PFKT.

Prezentacja kumite (jap. walki) podczas egzaminu

Program szkoleniowy, który jest realizowany w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami jest wyjątkowy. Zawiera tematykę z zakresu: Karate, Zen, nauk ogólnych (kultura fizyczna, psychologia, socjologia, historia Japonii itd.) oraz pierwsza pomoc. Od wielu lat z sukcesem wdrażany w klubach Związku.

Obok prezentujemy w dużym skrócie wymagania na poszczególne etapy nauki. Stopnie szkoleniowe podzielone są na dwa poziomy: uczniowski (kyū) oraz mistrzowski (dan).

Dankai | System stopni

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.