Przemieszczanie w kiba-dachi

Przemieszczanie w kiba-dachi, ogólne zasady, poznają ćwiczący już na poziomie szkoleniowym oznaczonym stopniem 9 kyū. Niby to wszystko jest beznadziejnie proste, ale kiedy zaczynamy rozpatrywać tę technikę z poziomu biomechaniki, to zaczyna pojawiać się wiele szczegółów, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Samo przemieszczanie w tej pozycji nie jest trudne. Cztery podstawowe warianty przemieszczania się… ale jest szczegół, który już na początku stanowi nie lada wyzwanie. Otóż ruch rozpoczynają biodra, czyli okolice środka ciężkości ciała. W dodatku biodra są cały czas w ruchu, od początku do końca techniki. I już samo to przyprawia ćwiczących o ból głowy, bo okazuje się, że na każdym poziomie istnieje wiele takich szczegółów praktycznie każdej techniki.

Tutaj wymieniliśmy tylko jeden, który jest jednym z wielu. Poza tym opisanie nie do końca odda złożoność ruchu. Po prostu,, jest nad czym pomyśleć, pracować, doskonalić się. I jak zawsze, zapraszamy na treningi by poznać wszystkie takie szczegóły…

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych