-4.5 C
Warszawa
czwartek, 9 grudnia, 2021

Samoobrona rusza od 19 września!

Rusza kolejna edycja kursu samoobrony realizowanego przez Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Jest to już VII edycja, którą poprowadzą instruktorzy Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

To niesamowite, jak wyglądają szkolenia z samoobrony dla kobiet. Na początku panie przychodzą zainteresowane, czy poradzą sobie z takim tematem, a później pojawiają się już bardzo regularnie na zajęciach. Co ciekawe, często jest tak, że przyprowadzają na zajęcia także koleżanki.

O samoobronie można opowiadać godzinami. Jednak najważniejsze, że forma zajęć nie jest sztywna, a cały materiał prowadzący starają się przekazać, jak najbardziej prosto. To także potężna dawka informacji o kulturze fizycznej i zdrowiu. Najważniejsze, to mega zaangażowanie ćwiczących i potężna dawka pozytywnej energii.

A co mówią o kursie uczestniczki? 

Samoobrona dla kobiet to zajęcia, na które powinna się wybrać każda z nas. Uczymy się na nich pewności siebie i zachowania w obliczu zagrożenia. Pokazują, że nie liczy się siła i nie potrzebna jest walka aby wyjść z opresji. Nasze zachowanie, ubiór może prowokować z czego nie zdajemy sobie sprawy więc tylko tu dowiemy się jak postępować i reagować na zaczepki. Że nie zawsze konieczna jest ucieczka (co na wysokich obcasach nie jest łatwe).

Dowiemy się jak użyć naszego głosu ( wrzask)  który może zdekoncentrować napastnika, a nam dać cenną chwilę na reakcję. A i jeszcze jedno jak odpowiednio upadać aby nie doznać urazu złamania więc nie groźna nam będzie także mokra podłoga i zimowa ślizgawka 😉 Spotkania wyrabiają nawyki ruchowe więc im więcej tym lepiej… Już się nie boję późno wracać do domu, ciemnych miejsc ani zaczepek podejrzanych typów… Szczerze polecam chudych i grubym, młodszym i starszym ponieważ tu nie obowiązują żadne granice. Miła atmosfera, świetny instruktor i fajne kursantki 🙂 Mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo… Pozdrawiam Urszula

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia kursu samoobrony!Polecam pójście na kurs samoobrony każdej kobiecie. Pomaga on uwierzyć w siebie i swoje możliwości, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Powinnyśmy być świadome co nas może spotkać w biały dzień na ulicy oraz w jaki sposób zareagować by wyjść z tego bez większych szkód. Ja swój już drugi z kolei kurs zakończyłam na początku grudnia 2018 r. który prowadził Mirosław Pawliński. Prowadzący jest bardzo miłą i kompetentną osobą, pokazał nam wiele „chwytów” oraz możliwości uniku by odeprzeć atak przeciwnika.

Zapraszał również na zajęcia różne osoby, dzięki którym nasza wiedza się poszerzała. Zorganizował także profesjonalny kurs z pierwszej pomocy, który jest bardzo przydatny w codziennym życiu. Pozdrawiam Ewelina

Poprzedni artykułKarate Kids
Następny artykułOkiełznać strach
spot_img

Blog

Trening wymaga wysiłku

Przemieszczanie w kiba-dachi

Zazen w treningu

Inauguracja roku na Uczelni WS EWS

Dokładność w kumite

Każdy trening jest inny

więcej podobnych