Samoobrona rusza od 19 września!

Rusza kolejna edycja kursu samoobrony realizowanego przez Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Jest to już VII edycja, którą poprowadzą instruktorzy Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

To niesamowite, jak wyglądają szkolenia z samoobrony dla kobiet. Na początku panie przychodzą zainteresowane, czy poradzą sobie z takim tematem, a później pojawiają się już bardzo regularnie na zajęciach. Co ciekawe, często jest tak, że przyprowadzają na zajęcia także koleżanki.

O samoobronie można opowiadać godzinami. Jednak najważniejsze, że forma zajęć nie jest sztywna, a cały materiał prowadzący starają się przekazać, jak najbardziej prosto. To także potężna dawka informacji o kulturze fizycznej i zdrowiu. Najważniejsze, to mega zaangażowanie ćwiczących i potężna dawka pozytywnej energii.

A co mówią o kursie uczestniczki? 

Samoobrona dla kobiet to zajęcia, na które powinna się wybrać każda z nas. Uczymy się na nich pewności siebie i zachowania w obliczu zagrożenia. Pokazują, że nie liczy się siła i nie potrzebna jest walka aby wyjść z opresji. Nasze zachowanie, ubiór może prowokować z czego nie zdajemy sobie sprawy więc tylko tu dowiemy się jak postępować i reagować na zaczepki. Że nie zawsze konieczna jest ucieczka (co na wysokich obcasach nie jest łatwe).

Dowiemy się jak użyć naszego głosu ( wrzask)  który może zdekoncentrować napastnika, a nam dać cenną chwilę na reakcję. A i jeszcze jedno jak odpowiednio upadać aby nie doznać urazu złamania więc nie groźna nam będzie także mokra podłoga i zimowa ślizgawka 😉 Spotkania wyrabiają nawyki ruchowe więc im więcej tym lepiej… Już się nie boję późno wracać do domu, ciemnych miejsc ani zaczepek podejrzanych typów… Szczerze polecam chudych i grubym, młodszym i starszym ponieważ tu nie obowiązują żadne granice. Miła atmosfera, świetny instruktor i fajne kursantki 🙂 Mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo… Pozdrawiam Urszula

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia kursu samoobrony!Polecam pójście na kurs samoobrony każdej kobiecie. Pomaga on uwierzyć w siebie i swoje możliwości, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Powinnyśmy być świadome co nas może spotkać w biały dzień na ulicy oraz w jaki sposób zareagować by wyjść z tego bez większych szkód. Ja swój już drugi z kolei kurs zakończyłam na początku grudnia 2018 r. który prowadził Mirosław Pawliński. Prowadzący jest bardzo miłą i kompetentną osobą, pokazał nam wiele „chwytów” oraz możliwości uniku by odeprzeć atak przeciwnika.

Zapraszał również na zajęcia różne osoby, dzięki którym nasza wiedza się poszerzała. Zorganizował także profesjonalny kurs z pierwszej pomocy, który jest bardzo przydatny w codziennym życiu. Pozdrawiam Ewelina

Poprzedni artykułKarate Kids
Następny artykułOkiełznać strach

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych