Senpai Jan Leszczyński

Senpai Jan Leszczyński. Co by nie mówić, mija powoli 12 lat od kiedy Jan pojawił się na zajęciach Karate-dō prowadzonych przez sensei Mirosława Pawlińskiego 2 dan. Ktoś może powiedzieć, że 12 lat to nic. Warto wiedzieć, że jest to czas, w którym Karate-dō wpływa na nasze życie i kształtuje naszą osobowość.

To jacy jesteśmy, jakie posiadamy wartości, co dla nas jest ważne i czy trening Karate-dō rzeczywiście może być częścią naszego życia?

Nie było łatwo – mówi sensei Mirosław – zwłaszcza, że Jan rozpoczynał swoją przygodę w wieku poniżej sześciu lat. Co by nie mówić, to tylko dzięki wspaniałej współpracy z rodzicami i ich zaufaniu, udało się Janowi przekazać wszystko to, co jest najlepsze w Karate-dō. Można wymieniać: szacunek, zaufanie, chęć pomocy innym, zaangażowanie, pokora i zawsze… humor, który go nie opuszcza.

Senpai Jan już dzisiaj angażuje się w wiele ciekawych projektów. Jest współprowadzącym zajęcia tematyczne w Uczelni Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, prezentując studentom zawiłości treningu Karate-dō. Aktualnie przygotowuje się do zawodu instruktora pierwszej pomocy, biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach.

Sensei Mirosław Pawliński 2 dan wręczył senpai Janowi Leszczyńskiemu certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy

Już niedługo, zgodnie z programem szkoleniowym w Karate-dō Tsunami® będzie brał udział w szkoleniach z boksu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Karate-dō Tsunami® w swojej historii nie zamykało nikogo w „pudełku”. W Karate-dō Tsunami® ważne jest szkolenie z różnych obszarów, poznanie nie tylko sztuki walki, jaką jest Karate-dō, zen czy właściwie kongo-zen ale uzupełnienie swojej wiedzy i umiejętności z obszarów wspaniale się uzupełniających.

Za rok matura. Zatem jeden z najważniejszych okresów w życiu. Senpai Jan posiada stopień 3 kyū.

Mam do Senpai Jana ogromne zaufanie – mówi sensei Mirosław. – Jest odpowiedzialny i nie mam kłopotu z tym, by przekazywać jak najwięcej kompetencji właśnie jemu. Nie jest jedyny w grupie z takimi umiejętnościami. Tym bardziej mogę być dumny z senpai Jana Leszczyńskiego. Dla najmłodszych jest najlepszym przykładem poruszania się na swojej własnej drodze Karate.

Kwiecień 2022.

Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych