Spotkanie z legendą. Shihan Fumio Demura. To było niezwykłe spotkanie. Może dlatego, że wreszcie po wielu latach rozmów udało nam się z sensei Andrzejem Kozakiem przejść do czynów, czyli po prostu współpracy. Skromnie, ale zawsze od czegoś trzeba rozpocząć – marzec 2014 roku.

Ważne, że na przyjazd shihan Fumio Demura było wszystko przygotowane. My też. Stawiliśmy się na zajęcia dokładnie wtedy, kiedy mieliśmy się pojawić. Od początku dało się wyczuć wyjątkową  atmosferę i oczekiwanie na pierwszy trening. Kiedy pojawił się shihan Fumio Demura, właściwie stało się jasne, że … Karate jest jedno.

W sali treningowej połączone grupy Shitō-ryū, Gosoku-ryū, Karate-dō Tsunami oraz sportowej  odmiany Karate (olimpijskiego WKF), goście nie tylko z Polski.

Wrażenia? Właściwie niewiele można powiedzieć, bo chyba trening pochłonął wszystkich ćwiczących. Mimo, że zdrowie shihan Fumio Demura nie pozwoliło na wspólny trening, to jednak nikt tego nie zauważył. Sama obecność, instruowanie ćwiczących, podpowiedzi, cały czas oko shihan skierowane na każdego z ćwiczących. Ogromna pozytywna energia i niezwykłe wręcz podejście do wszystkich ćwiczących. Shihan, to właściwe określenie dla Fumio Demura.

Dla mnie? Przyglądałem się uczestnikom szkolenia. Widać było ogromne zainteresowanie, zaangażowanie i chęć spędzenia tego czasu właśnie tutaj. Moją uwagę jednak zwróciło to, co jest niby szczegółem, ale jednak powoduje zupełnie inne postrzeganie tematu, jakim jest Karate. Otóż nie było widać negatywnych emocji wśród ćwiczących. Nie miało znaczenia, jakie Karate dana osoba trenuje. Bo, jak podkreślał to wielokrotnie shihan Fumio Demura, Karate jest jedno.

Tego dnia była jeszcze kolacja. Czas na chwilę rozluźnienia i rozmowy wśród osób posiadających wspólną pasję. Sensei Andrzej Kozak przedstawił mnie shihan Fumio Demura. Krótka informacja skąd się znamy i ile lat się znamy.

Shihan spojrzał na nas i powiedział coś, co mieliśmy zapamiętać na zawsze… liczy się przyjaźń i rozwój wspólnej pasji, trzymajcie się razem.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się nieco więcej o shihan Fumio Demura, to kierujemy Was na strony WWW Shitō-ryū w Polsce. Przy okazji rekomendujemy Wam obejrzenie wywiadu z shihan Fumio Demura przeprowadzonego przez sensei Macieja Kozaka.

A tutaj po prostu prezentujemy Wam wiele zdjęć z tego szkolenia. Lata mijają, dobrze jest czasami wrócić do historii…

Sensei Mirosław Pawliński 2 dan,
prezes Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®

 

spot_img

Blog samoobrona

spot_img

Spotkanie z legendą. Shihan Fumio Demura

więcej podobnych