Strategia i taktyka walki w Karate-dō Tsunami® to bardzo rozbudowany dział. Praktycznie ilość rozwiązań zdefiniowanych aktualnie może przysporzyć ćwiczącemu ból głowy. Oczywiście żartując. Chodzi jednak o to, że w metodyce tematy związane ze strategią i taktyką walki są praktycznie zawarte już od stopnia 9 kyū, to znaczy już drugiego stopnia uczniowskiego… sam początek.

Kiedy rozpoczynamy swoją przygodę w Karate, temat ten sprawia nam dużo kłopotów. Chociażby dlatego, że nie posiadamy opanowanych jeszcze podstaw. Technika, a właściwie baza, czyli postawa (pozycja) to 80% sukcesu w ćwiczeniu strategii i taktyki walki.

Zatem najpierw umiejętność przemieszczania, zrozumienie czym jest praca bioder i balansowanie środkiem ciężaru ciała, a dopiero później trening kumite (jap. spotkanie rąk, walka).

Dokładnie w ten sposób podchodzimy do zagadnienia nauki strategii i taktyki walki w klubach należących do Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®. Zdjęcia z takiego treningu często widzicie na naszych stronach WWW, ale zdjęcie ruchu jest trudne.

W dodatku, często  od Was słyszymy, tu nie poprawnie ręka, tutaj stopa itd. Ruch na zdjęciu można jedynie zrealizować w określonej chwili. To ta chwila jest ważna… a wszelkie niedoskonałości, są jedynie powodem do tego, by jeszcze bardziej się przykładać do opanowania materiału…

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.