Technika a siła… to tylko jeden z wielu tematów poruszanych podczas trwającego kursu samoobrony dla kobiet, zorganizowanego przez urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Dlaczego technika? To dość ciekawe pytanie…

Odpowiedź można rozpatrywać na wiele różnych sposobów ale prawdą jest, że ogólnie przyjęło się iż kobiety są tą stroną słabszą. W starciu z agresorem, jeden lub wielu przeciwników, zazwyczaj jest kłopot. Siłą fizyczna jest dużo mniejsza… ale technika i determinacja znacznie większa. Technika, to sposób na opanowanie agresji przeciwnika, można swoim zachowaniem, można techniką samoobrony, czyli ruchami nie wymagającymi siły, ale za to działającymi na nasz układ nerwowy… ból dotyka nas wszystkich.

Jak to zrobić? Jak poznać techniki nie wymagające używania siły? Na te oraz inne pytania odpowiadają instruktorzy Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®, którzy prowadzą zajęcia.

Terminarz dokładnie taki sam, jak w poprzednich edycjach. Zajęcia odbywają się w dwóch lokalizacjach. Dokładnie tak samo jak poprzednio – Warszawa, Dzielnica Włochy:

  • wtorek, godz. 18:00-19:30, Szkoła nr 87, ul. Malownicza 31 oraz
  • czwartek, godz. 18:00-19:30, Przedszkole nr 419, ul. Ryżowa 17.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona.