Technika. Zagadnienie bardziej złożone

Technika. Zagadnienie bardziej złożone niż można byłoby przypuszczać. Oczywiście, ruch jest łatwo opanować ale czasami warto zastanowić się nad wszystkimi elementami składowymi techniki Karate. Przy czym nie tylko mówimy tutaj o takich zagadnieniach, jak „elementy” techniki.

Zrozumienie ruchu i pracy całego ciała to jedno z najtrudniejszych zadań praktycznie dla każdego ćwiczącego. Nie ma bowiem nic bardziej “beznadziejnego” kiedy ćwiczący wykonuje ruch bez świadomości jego poprawności, ograniczeń własnego ciała oraz zrozumienia celów i zasad.

Na końcu takiego – właśnie beznadziejnego podejścia – pojawiają się najczęściej mikro urazy, które z czasem mogą przeobrazić się w kontuzje nawet wykluczające z ćwiczenia.

Przykładem stopnia trudności w Karate-dō Tsunami® są techniki wymagane na stopień 4 kyū. Jest to najtrudniejszy pod względem technicznym egzamin, wymagający od ćwiczącego nie tylko znajomości, ale przede wszystkim opanowania własnych słabości. Więcej na ten temat już tylko podczas zajęć…

Poprzedni artykułPowroty… sama przyjemność
Następny artykułCeremonie i rozgrzewka

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych