Waplewo w czerwcu

Waplewo w czerwcu odwiedziliśmy na zaproszenie Uczelni Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, gdzie sensei Mirosław Pawliński 2 dan poprowadził wykład zatytułowany Karate a Karate-dō. Wśród słuchaczy studenci pierwszego roku oraz kadra Uczelni. Razem blisko 120 osób. Wykład zapowiedział kanclerz Uczelni prof. Marek Rybiński.

Na pewno miłym zaskoczeniem było to, że na I roku pojawiło się trochę osób trenujących różne sporty i sztuki walk. Wykład trwał blisko 90 minut. Na zakończenie oczywiście sesja pytań i odpowiedzi. W czasie kiedy sensei Mirosław Pawliński 2 dan prowadził wykład, gakusei Jan Leszczyński 4 kyū prezentował wybrane zagadnienia od strony technicznej.

Techniki pojedyncze, grupy technik – kombinacje oraz kata, czyli formy nauki walki. Na zakończenie części prezentacyjnej nieco czasu sensei Mirosław Pawliński 2 dan poświęcił na wyjaśnienie zagadnień z zakresu strategii i taktyki walki.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie. To był wspaniale spędzony czas i możliwość zaprezentowania po raz kolejny treningu Karate pozbawionego rywalizacji sportowej, a co za tym idzie sztucznie podtrzymywanej i wywoływanej agresji – mówi sensei Mirosław Pawliński 2 dan.

Poprzedni artykułMoja droga Karate…
Następny artykułTrudny rok szkoleniowy za nami

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych