Wszystko robić z głową

Wszystko robić z głową. Dokładnie tak. Trening Karate wymusza praktycznie na każdym ćwiczącym, by zadbał nieco o kondycję, a właściwie o swoją sprawność. Przy okazji to nie tylko cały aparat ruchowy, ale także oddychanie (przykładowo). Oczywiście, kiedy chcemy uatrakcyjnić sam trening, by nie pojawiło się znużenie wykonywaniem tych samych zestawów ćwiczeń, można takie ćwiczenia wzbogacić o najprostsze przyrządy.

Idealnym uzupełnieniem jest chociażby używanie skakanki. Jeżeli wydaje się Wam, że to jest takie proste, to proszę… spróbujcie skakać przez 3 minuty. Jak pojawi się „skucha”, to proszę rozpocząć od nowa, aż 3 minuty pojawią się bez przerywania ćwiczenia.

Innym, bardzo ciekawym przyrządem są „gumy”. Tutaj na zdjęciach widzicie te małe, które można wykorzystać bezpośrednio do ćwiczenia nóg, czy też ramion. Jednak warto przy okazji poznać poprawność wykonania poszczególnych ćwiczeń. Bo… już nie raz się okazywało, że Internet nie jest tym właściwym źródłem informacji. Zwłaszcza z kultury fizycznej. Trening z przyrządami w UKS Karate-dō w Warszawie to praktycznie codzienność.

Warto uzupełniać ćwiczenia o nowe elementy

Dołącz do nas! UKS Karate-dō w Warszawie działa od ponad 15 lat. Praktycznie od samego początku współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oraz wieloma przedszkolami i szkołami Dzielnicy.

Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych