Zakończenie roku szkoleniowego 2020/2021

Zakończenie roku szkoleniowego 2020/2021 w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® już od lat jest realizowane na koniec miesiąca sierpnia. To idealny czas, by podsumować nie tylko minione miesiące, ale także dokładnie zaplanować najbliższe tygodnie, czyli po prostu to, co będzie realizowane nie tylko od strony szkoleniowej.

W ramach podsumowanie, trzeba to wyraźnie zaznaczyć, że okres pandemii nie był najlepszym czasem do rozwoju samego Związku Sportowego. Ilość osób trenujących regularnie w poszczególnych grupach znacznie zmalała. Tym samym cele szkoleniowe zaplanowane poprzednio nie zostały do końca zrealizowane.

Trening w UKS Karate-do w Warszawie

Nie mniej, dużym zaskoczeniem było podejście ćwiczących zwłaszcza w Uczniowskim Klubie Sportowym Karate-dō w Warszawie, gdzie praktycznie do końca sierpnia 2021 roku pojawiła się cała grupa stopni wyższych. To między innymi:

  • 7 kyū – Maja Piotrowska i Piotr Piotrowski, Jerzy Uszyński i Paweł Jabłonowski,
  • 6 kyū – Piotr Michalczyk,
  • 5 kyū – Adrianna Gryszka, Olaf Imiołek, Marek Gryszka,
  • 3 kyū – Jan Leszczyński.

Warto nadmienić, że praktycznie są to Uke ćwiczący w klubie od minimum 6 lat. To także prezentuje poziom, jaki ogólnie jest utrzymywany w szkoleniu. Nie istniej pęd za stopniami. Nikt nikogo nie zatrzymuje i nie wstrzymuje przed zdobywaniem wiedzy, kompetencji i umiejętności. To ważne. Karate-dō kładzie nacisk na samodoskonalenie się i rozwój ćwiczących.

Doświadczenie z treningu Karate-dō Tsunami®, pozwala każdemu ćwiczącemu na poznanie nie tylko siebie, zdobycia wiedzy i umiejętności z różnych obszarów (kultura fizyczna, filozofia, kongo-zen, medytacja, biomechanika, dietetyka itd.) ale także zmianę jakości swojego życia.

Od strony materiału Karate-dō, jest to możliwość poznania fundamentów (podstawy) techniki oraz zrozumienia czym samodoskonalenie się jest w istocie. To właśnie Karate-dō Tsunami® gwarantuje bardzo uniwersalne podejście do zagadnień technicznych, czego przykładem jest zajmowanie się technikami Karate od strony pełnej analizy ich celów, skuteczności i wszystkich szczegółów powodujących, że dodatkowym efektem jest utrzymanie dobrego stanu zdrowia na wiele lat.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Poprzedni artykułWysiłek rzecz naturalna
Następny artykułTreningi rozpoczęte

Blog

Wszystkiego najlepszego!

Maja odebrała certyfikat

Ćwiczymy, ćwiczymy!

Senpai Jan Leszczyński

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych