Zakopane: Nauka japońskiego cz. 4

Język japoński podczas naszego zgrupowania w Zakopanem (2010) cieszył się dużą popularnością. Na prośbę Justyny i Oli w części zajęć popołudniowych mogliśmy poznać kilka podstawowych znaków używanych w tym języku w alfabecie Hiragana i Katakana. Nie mniej każdy z uczestników obozu podczas tych zajęć nauczył się pisowni swojego imienia.

Zajęcia z nauki języka japońskiego każdego dnia trwały około 50 minut. Każdy z ćwiczących zaopatrywał się w zeszyt i długopis, a następnie grupą udawaliśmy się na dwór, pod wiatę która osłaniała nas od bardzo silnego słońca.

Podczas nauki pisania imion wybuchały często salwy śmiechu. Mimo wszystko imiona w języku japońskim czasami brzmiały bardzo śmiesznie.

Nie po raz pierwszy podczas letniego zgrupowania uczestnicy brali udział w podobnych zajęciach. W poprzednich latach zajęcia takie odbywały się zawsze przez 10 dni zgrupowania. A jak było… widać na zdjęciach. Warto dodać jeszcze, że już od stycznia 2011 do programu szkoleniowego na wszystkie stopnie szkoleniowe 10-1 kyū Związek Sportowy wprowadza naukę języka japońskiego, jako część procesu nauki.

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych