Zdobywanie wiedzy. Doświadczenie

Podczas treningów warto czasami zmienić zupełnie styl ich prowadzenia. Trzeba przyznać, że każdy/a z ćwiczących jest zupełnie inną osobą. Pod każdym względem. Wiek, płeć, wykształcenie, środowisko, w którym przebywamy. Stąd tak cudownie jest oddać prowadzenie zajęć (nawet jeżeli nie całych) to chociaż ich części tym młodszym…

Posiadają zapał, dobrze przygotowane fundamenty i właściwie nie ma znaczenia, czy będą w przyszłości instruktorami, trenerami itd. Ważne jest to, że w taki sposób doskonalą swoje nowe kompetencje. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, by poprowadzić trening. Raczej popatrzcie na to w ten sposób. Młodzież często zabiera głos w szkole, na studiach, przygotowując prezentacje, dokładnie tak samo, jak osoby dorosłe.

Nauka prowadzenia zajęć to ogromne wyzwanie… dla każdego

Prezentacja przedstawiana jest większej grupie. I często jest tak, że pojawia się strach, głos zanika, pojawia się mała „panika”. Tymczasem… można sobie z tym poradzić. Między innymi podczas zajęć Karate-dō. To właśnie tutaj stajemy przed grupą i omawiamy techniki, ćwiczymy, sprawdzamy postępy, innymi słowy uczymy się prezentacji, komunikacji i emisji głosu.

Ćwiczymy i jeszcze raz ćwiczymy

Ostatnio dość często gakusei Marek Gryszka próbuje swoich sił :–)) podczas treningów warszawskim klubie. I trzeba przyznać, że z zajęć na zajęcia robi ogromne postępy. Mimo swoje młodego wieku, dostrzega dużo korzyści, jakie niesie właśnie takie działanie…

Zapraszamy do naszych grup w Łomży, Płońsku i Warszawie.

Ależ zaangażowanie…

Prenumeruj e-Newsletter Karate News
Zgoda na przetwarzanie danych: Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie ZS PFKT (wydawca czasopisma SHODAN oraz serwisu www.edukacjawkarate.pl, www.karatedotsunami.pl) zgodnie z wytycznymi RODO zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.edukacjawkarate.pl. ZS PFKT informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych.

Blog

- Reklama -- Reklama -

Więcej podobnych