-4.5 C
Warszawa
czwartek, 9 grudnia, 2021

Zrozumieć cele treningu

To rzeczywiście ogromne wyzwanie. Zrozumieć cel treningu. Te bardzo ogólne, są bardzo dobrze znane wszystkim ćwiczącym. Jednak mówimy o poszczególnych jednostkach treningowych. Każde zajęcia posiadają swój cel, w dodatku są one ze sobą bardzo ściśle połączone.

Świadomość procesu szkoleniowego to rzeczywista wartość każdego instruktora i trenera. Dobrze zaplanowane cykle szkoleniowe i dostosowane odpowiednio obciążenie pozwala w praktyce odnieść ogromny sukces wszystkim ćwiczącym. Zwłaszcza w temacie tak bardzo indywidualnym, jakim jest Karate.

Przykład prosto z klubu warszawskiego. W czerwcu, jak zawsze przed letnim zgrupowaniem, podczas treningów pojawiają się tematy, które spinają w całość praktycznie wszystko to, co mogliśmy we fragmentach przećwiczyć w poprzednich miesiącach, bądź podczas wspólnych treningów, bądź też podczas ćwiczeń indywidualnych.

Trening w trójkach

Ponieważ pandemia ograniczyła nasze działania szkoleniowe, skupiliśmy się na tych tematach, które były podstawowe. Z jednym małym wyjątkiem… ale o tym, nieco później.

spot_img

Blog

Trening wymaga wysiłku

Przemieszczanie w kiba-dachi

Zazen w treningu

Inauguracja roku na Uczelni WS EWS

Dokładność w kumite

Każdy trening jest inny

więcej podobnych